Aslan Burcu

Aslan Burcu

Aslan Burcu Özellikleri

Son derece dominant, sıcak, samimi ve gösterişli bir yapınız vardır. Ormanın kralı aslan gibi, hakimiyet kurmayı ve öne çıkarak, kendi istekleriniz doğrultusunda bir hayat sürmeyi istersiniz. Kendinizi göstermeyi, sahne ışıklarının altında olmayı ve dikkat çekmeyi seversiniz. Hayatınızın hiç bir alanında sıradanlığa tahammülünüz olmadığı gibi, insan ilişkilerinde de her hangi bir insan gibi muamele görmeye dayanamazsınız.

Anlaşılacağı üzere, ilişkide bulunduğunuz tüm insanlardan ayrıcalıklı yaklaşımlar beklentiniz, zaman zaman ilişki kurulması ve yürütülmesi zor bir insan imajının da doğmasına nedendir. Aslında, son derece şefkatli, koruma duyguları gelişmiş, tanımadığınız insanlar için bile kaynaklarını ortaya koymaktan yüksünmeyen bir yapınız vardır. Ancak bunları yaparken, kendi tarzınızı korumayı ve fark edilerek, takdir edilmeyi her zaman beklersiniz. Bunu açık açık söylemeseniz bile, takdir göremediğiniz zaman, "ikinci" bir kerenin olması biraz zordur.

Her insan kadar sahip olduğunuz, insani zayıflıklardan, zaaflardan ve hatalardan nefret edersiniz. Bunları açıkça yansıtmaktansa, kendi kabuğunuzda kalmayı ve paylaşmamayı tercih edersiniz. Dolayısıyla kendinizle alakalı çok samimi davranabilmeniz biraz zordur. Sanki yaşam bir sahne, siz de bu sahnenin hata yapması mümkün olmayan, başrol oyuncusu gibisinizdir. Derinlerinize dokunan, ya da perdelemiş olduğunuz yanları görmesinden korktuğunuz insanları bir çırpıda hayatınızdan çıkarıp atabilirsiniz. Bu özelliklerinizden de anlaşılacağı gibi, oldukça radikal ve korunaklı bir davranış biçiminiz vardır.

Bu koruyucu tavır, kendi dışınızdaki insanlar için de geçerlidir. Hayatınızda bir şekilde bulunan tüm insanlara yardım etmek, onları diğerlerine ve yaşamsal tehlikelere karşı "babacan" bir şekilde korumak, tipik davranışlarınız arasındadır. Estetiğe düşkün, güzellikleri çok kolay fark eden ve hayatınıza hemen almak isteyen yapınız dikkat çekicidir. Hem bu nedenle, hem de "her hangi bir şey"le tatmin olmanız mümkün olmadığından, lüks, debdebe, saltanat sizin hayatınızdaki doğal temalardır. Hayatı bir oyun oynar gibi yaşadığınız için de sahne sanatlarında da başarı şansınız oldukça yüksektir.

Burcunuz Aslan, Ateş elementinden ve Sabit niteliktedir. Dolayısıyla, genellikle sıcak kanlı ama, kolayca esneklik gösteremeyen, kararlı ama risklere yatkın bir karakter sergilersiniz. Son derece doğal ve kuvvetli yöneticilik, idarecilik yetenekleriniz olduğu, kendiliğinden inisiyatifi ele alarak, kitlelere hakim olabileceğiniz söylenebilir. Her türlü sektörde yöneticilik özellikleri gerektiren pozisyonlar, özellikle siyaset, sanat, risk yönetimi ve öğretmenlik en fazla başarılı olabileceğiniz mesleki konulardır. Tüm dominant yapınıza rağmen, duygusal alanda oldukça yumuşak ve hassas olduğunuzdan aşka da büyük değer verirsiniz. Ancak dominant karakteriniz burada da başınıza açılan problemli durumların gerçek nedenidir. Sadakate ve bağlılığa önem verirsiniz. Sevdiğiniz zaman bunun suiistimal edilmeyeceğine emin olduğunuzda, karşınızdakiyle bunu paylaşmaktan hiç çekinmezsiniz. Ancak birlikte olduğunuz insandan da kayıtsız şartsız sadakat ve aşk beklersiniz.

Elementiniz: Ateş

Yönetici Gezegeniniz: Güneş

Kariyer Gezegeniniz: Venüs

Aşk Gezegeniniz: Uranüs

Para Gezegeniniz: Merkür

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Pluto

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Jüpiter

Renkleriniz: Dore, portakal, kırmızı

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Siyah, lacivert, deniz mavisi

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Sarı, portakal rengi

Değerli Taşlarınız: Amber, sarı elmas

Metal: Altın

Kokularınız: Bergamut, misk

Niteliğiniz: Sabit

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Tevazu

En Kuvvetli Yanlanrınız: Liderlik, özgüven, bonkörlük, yaratıcılık, romantizm

Gizli İhtiyaçlarınız: Eğlence, spotları üzerine çekmek arzusu

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Züppelik ve dominantlık

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Koç, Yay

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Boğa, Akrep, Kova

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Boğa

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Akrep

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Başak

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Kova

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Yay

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Yay

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Koç, Yengeç

Uğurlu Gününüz: Pazar