Balık Burcu

Balık Burcu

Balık Burcu Özellikleri

Zodyak'ın sonunda bulunan burcunuz Balık, çok önemli misyonlara sahiptir. Niteliklerin sonu, elementlerin sonu olduğu gibi, tüm burçların da en sonuncusudur. Dolayısıyla bir dönemin sona erişini ve yeni başlangıçların müjdesini taşırsınız. Teslimiyet, doğaya rahatça uyum sağlayabilme, farklı bir bakış açısı, bütüncül şekilde algılama bu özelliğin bir neticesi olarak, en tipik karakteristikleriniz arasındadır. "Galaksi'nin Elçileri"nden Neptün tarafından yönetilen burcunuz aşkınlığın ve dünyevi platform dışına taşkınlığın en belirgin özellikleriyle, farklılaşmanın en tipik örneğidir.

Sonların temsilcisi olan burcunuz, karakterinizde dünyevi gereksinimlerden uzaklaşan, maddi dünyaya ayak uydurmakta zorlanan ve kendini hayatın temel gereksinimlerinden bile uzaklaştırmak için mümkün olan her şeyi yapan bir yapının görülmesinde etkilidir. Bu anti-maddeci yapınız, farklı bir platformda, belki de kendi yarattığınız bir hayal ve fantezi dünyasında yaşamanızda önemli role sahiptir. Bu bakımdan sanata ve yaratıcılık gerektiren konulara karşı yeteneğiniz de son derece yüksektir.

Su elementinden olan burcunuz, duyguları sembolize eden tüm diğer Su burçlarının arasında en yoğun yaşayan ve en hassas olanıdır. Duygusallığınızın genellikle suiistimal edilmesi ve zayıflık olarak algılanması, ilişkilerinizde ciddi anlamda belirleyiciliğe sahiptir. Diğer insanların ihtiyaçlarına, isteklerine ve duygularına karşı son derece duyarlısınız. Her zaman için ilişkilerinizde kendinizi geri planda tutmaya ve karşınızdakine odaklanmaya eğilimli bir yapınız vardır. Genellikle bu davranış biçiminizin karşılığını görememeniz, pek çok ilişkinizin hüsranla, tatminsizlik ve suiistimalle neticelenmesine nedendir.

Evrensel olan duygularınızı idare etmeniz ve politik davranarak, kendi çıkarlarınız doğrultusunda insanları maniple etmeniz olanaksızdır. Sonsuz bir şefkat ve esirgeme duygusuna sahip olmanız, asla kin tutmayı da becerememenize nedendir. Dolayısıyla hayatınızda yaşadığınız acıklı tecrübenin bile, tekrardan yaşanması olasılığı her zaman mevcuttur. Genellikle düzen ve rutin sevmeyen bir yapınız olduğu için, profesyonel yaşamda da zorlanırsınız. Kurallar ya da düzenlemelere uyum sağlamanız, kendi yarattığınız dünyadan çıkmanızı gerektirdiği için, ayak uydur manız ve adaptasyon geliştirmeniz ya çok uzun zaman alır ya da olanaksızdır.

Bir dönemin kapanmasından ve yenisinin başlamasından sorumlu oldugunuz için, diğer burçlara oranla, evrensel öze çok daha yakınsınızdır. Bu durum kendinizce dini duygularınızın gelişkin olmasında, hayata ve insana ait bir felsefe geliştirmenizde önemli bir role sahiptir. Ayrıca bu yakınlık yoğun bir yaratıcılığın, estetik duyarlılığın ve sanat severliğin de yaşantınızda ve karakterinizde görülmesine nedendir. Aşk ve duygusal paylaşımlar hayatınızın "temel taşı" niteliğine sahiptir. Hayatın her alanında olduğu gibi, bu alanda da sonsuz bir vericilikle hareket edersiniz, genellikle kendinizi mutsuz kılan ilişkilerden uzaklaşmakta ya da bu insanları hayatınızdan çıkartmakta son derece büyük zorluklar yaşarsınız. Sıcaklığınız, samimiyetiniz ile karşı cinse her zaman cazip gelirsiniz.

Paylaşımlara açık bir yapınız olduğu ve eşinize rahatlıkla uyum sağladığınız için, kolay idare edilebilir bir sevgili ya da eş niteliğiniz vardır.

Elementiniz: Su

Yönetici Gezegeniniz: Neptün

Kariyer Gezegeniniz: Jüpiter

Aşk Gezegeniniz: Merkür

Para Gezegeniniz: Mars

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Merkür

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Ay

Renkleriniz: Mavi, gri mavi

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Toprak tonları, sarı, portakal

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Kırmızı, karmen kırmızısı

Değerli Taşlarınız: Beyaz elmas

Metal: Teneke

Kokularınız: Lotus

Niteliğiniz: Değişken

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Yapılanma ve form kazandırma yeteneği

En Kuvvetli Yanlarınız: Psişik güç, hassasiyet, fedakarlık

Gizli ihtiyaçlarınız: Ruhsat aydınlanma ve özgürlük

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Kaçma, negatif ruh halleri

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Yengeç, Akrep

En Zor Anlaştığınız Burçlar: İkizler, Başak, Yay

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yay

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: İkizler

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Koç

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Başak

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Yengeç

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Yengeç

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Akrep, Kova

Uğurlu Gününüz: Perşembe