Boğa Burcu

Boğa Burcu

Boğa Burcu Özellikleri

En belirgin özelliklerinizden bir tanesi, değişimden çok, her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi tercih etmenizdir. Doğanın size sunduklarını, hayatın size verdiği yaşamsal kaynakları fazla uğraşmadan olduğu gibi, tüm gerçekleriyle kabul etmeyi seversiniz. Bu genellikle tembel olarak nitelendirilmenize yol açan en belirgin yanınızdır. Yalın gerçeklere karşı dayanıklı bir yapınızın olması, değişime gereksinim duymamanıza neden olur. Pek çok insanın yaşamı, etrafındaki insanları ya da şartları değiştirmek için sarf ettiği enerjiyi siz, var olan şartları, insanları ve karakteristiklerini olduğu gibi kabul etmek, aynı çerçevede daha ileriye taşımak ve keyfini sürmek için harcarsınız.

Burcunuz Boğa, Toprak elementinden ve Sabit niteliktedir. Dolayısıyla, kararlılık, inatçılık, yere sağlam basmak, maddeye hakimiyet ve sahiplenmek ilk önce hissedilen karakteristiklerinizdir. Bireysellik ve kişisel amaçların gerçekleştirilmesi konusunda yetkinliğiniz dikkat çekicidir. Yaşamı devam ettirebilmek, hayatta kalabilmek için çeşitli kaynaklara "sahip olmak" durumunda olduğunuzun çok iyi bilincindesinizdir. Dolayısıyla sahip olma içgüdünüz son derece kuvvetlidir. Bu özellik öncelikle ilk kaynağınız olan bedeninizin farkına varmanızla kendini gösterir. Yani, bedensel ihtiyaçlarınızı gayet iyi ayrımsar; bedeninizi de son derece akıllıca ve etkileyici bir biçimde kullanırsınız. Dolayısıyla karşı cins için her zaman cazip bir hedef olursunuz.

Sahip olmak duygunuzun diğer bir tezahürü de kendini ilişkilerinizde gösterir. Yaşamınıza devam etmeniz için gerekli olan maddi kaynaklan elinizde gayet rahat tuttuğunuz gibi, ruhsal kaynaklar olarak nitelendirilebilecek insanlar ve insan ilişkilerinde de aynı sahip olmacı tavır içinde olmaktan kendinizi alıkoyamazsınız. Oldukça kıskanç, zaman zaman dominant bir tavır sergilediğiniz ilişkilerinizde, sizi duygusal anlamda besleyen insanlara sahip olduğunuzu düşünmekte ve sahiplik haklarınızı kullanmakta tereddüt etmediğiniz için, çoğu zaman problemler yaşayabilirsiniz.

Genellikle sakin hatta, uyuşuk bir ruh hali içinde bulunursunuz, aşın tepkiler vermeyen, duygularını gösterirken kontrolünüzü asla kaybetmeyen, kendi çizginizden ayrılmayan bir yapınız vardır. Bu özelliğiniz bir toleransa işaret eder. Sabır ve dayanıklılık da en önemli özellikleriniz arasında olduğu için bu yanlış değildir. Ancak sinirlendiğiniz zaman, yada başka bir deyişle sabrınız sona erdiğinde, sizi tutmak neredeyse imkansızdır Gerçekten de bir boğa gibi saldırgan ve yenilmez bir düşman halini alabilirsiniz. Dışarı kustuğunuz öfkeniz dalga dalga yayılırken, artık siz kontrolden çıkmış ve kendi kendine yatışıncaya kadar da dokunulmaması gereken bir insan haline gelirsiniz.

Değişikliğe gösterdiğiniz direnç her türlü ilişkinizde kendini belirgin şekilde gösterir. Özellikle aşk arenasında da bu karakteristiğinizin belirgin yansımalarını görmek son derece mümkündür. Eşinize ya da sevgilinize büyük bir sadakat gösterip ve hiç değişim aramadığınız için, aynı davranış biçimini de karşınızdakinden görmeyi beklersiniz. Sadakatsizlik, aldatılma ya da başka bir insana en ufak bir ilgi duymak bile, asla anlayamadığınız ve tanımadığınız duygusal durumlardır. Dolayısıyla bu tür tecrübelerin derin izler ve kişiliğinizde büyük transformasyonlara yol açan, önemli travmalar olarak yaşanması mümkündür.

Elementiniz: Toprak

Yönetici Gezegeniniz: Venüs

Kariyer Gezegeniniz: Uranüs

Aşk Gezegeniniz: Pluto

Para Gezegeniniz: Merkür

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Venüs

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Venüs

Ruhsal Gezegeniniz: Mars

Yolculuk, Eğitim, Din Ve Felsefe Gezegeniniz: Satürn

Renkleriniz: Toprak tonları, yeşil, portakal rengi, sarı

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Kırmızımsı leylak, leylak

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Sarı, portakal rengi

Metal: Bakır

Kokularınız: Gül, badem, vanilya, leylak

Niteliğiniz: Sabit

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Esneklik

En Kuvvetli Yanlarınız: Kalıcılık, sadakat, stabilite, uyum

Gizli İhtiyaçlarınız: Konfor, materyal güvenlik, zenginlik

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Katılık, inatçılık, sahip olma isteği, materyalizm

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Başak, Oğlak

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Aslan, Akrep, Kova

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Kova

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Aslan

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: İkizler

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Akrep

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Başak

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Başak

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Koç, Oğlak

Uğurlu Gününüz: Cuma