Yay Burcu

Yay Burcu

Yay Burcu 2013 Falı

Önünüzde ne kadar aktif bir yıl var! Dokuz yıllık yokluğun ardından tutulmalar yeniden İkizler ve Yay burcunda; dolayısıyla hayatınızın değişmesini ve eskiden olduğundan daha farklı görünen ve hissettiren bir şeye dönüşmesini bekleyebilirsiniz, ama tamamen olduğunuz kişiyle uyumlu olarak.

Yıllardır azimle üzerinde çalıştığınız hedefler şimdi demode görünebilir, o hâlde yenilerini tasarlamanın zamanıdır. Kendinize dair bütün algınızı geliştirme zamanı geldi ve bu süreçte en yakın ilişkinizin takati test edilecek.

Haziran’da İkizler burcundaki Güneş tutulması parlak olacak. Bunu, uyum gerektiren haberler getirecek olan, fakat mesajının değerli olacağı, Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay tutulması takip edecek.

Bu, size destekten çok köstek olan birini hayatınızdan süpürüp atmak gibi kendi başınıza yapamadığınız bir şeyi yapmanıza yardımcı olabilir, ki bu daha iyi ilişkiler için yolunuzu temizlemenize yardım edecektir. Eğer zaten harika bir sevgiliniz/eşiniz varsa, sizi evlilik, bir bebek, seyahat ve/veya iş -veya muhtemelen başka bir şey- vasıtasıyla daha yakınlaşmaya sevk edebilir. Aynı zamanda kendiniz yeni bir bakış açısıyla görmeniz için yeni hedefler koymanın da zamanıdır.

Bu yıl, Aralık’ta İkizler burcundaki nazik başka bir tutulmayla sona erecek; geleceği ve eğer “resmiyete" dökmek istediğiniz bir beraberliğiniz varsa bunu nasıl yapmanız gerektiğini düşünmeniz için iyi bir zaman. Kasım sonunda ve aralıkta üzerinde düşündüğünüz planları duyurmak için Aralık'ta Merkür direkt dönene kadar bekleyin.

Hediyelerin ve şansın bağışlayıcısı Jüpiter gerçek aşk evinize nadir bir ziyaret -1999’dan beri ilk- yapacağı için, yalnız Yayların heyecan duyacağı pek çok şey olacak. 22 Ocak-4 Haziran arasında normalden daha fazla sosyal ortama karışarak âşık olmaya hazır ve istekli olduğunuzu göstermeniz gerekecek. Bu nadir yönelim size tek gerçek aşkınızı getirebileceği için çabalarınız ödüllendirilecek.

Sağlık konusunda durumunuz fevkalade görünüyor. Yılın başında Jüpiter Güneşinizle kusursuz açıda olacak ve 4 Haziran'a kadar iyi konumda kalacak. Şanslısınız, Jüpiter daha sonra önlenebilir sağlık tedbirleriyle ilgili -doğru egzersiz, beslenme programları ve tıbbi kontrolleri kapsayan- altıncı evinize geçecek ve kendinizi en yüksek kondisyona sokmanızı sağlayacak. Eğer burcunuzdaki tutulmalar herhangi bir sağlık endişesi getirirse, durumunuzu anlayan, yardım veya büyük olasılıkla tedavi öneren doğru tıp uzmanlarını bulmanıza yardım etmesi için Jüpiter’in şiddetli korumasına sahip olacaksınız. 4 Haziran itibarıyla zinde ve formda olabilir ve kilo vermek için on yıldan fazla süredir olabilecek en fazla kozmik yardımı alabilirsiniz.

Kariyeriniz ikinci yanda, Ağustos’taki yeni aydan itibaren olağanüstü haberler getirecek ve daha iyi gelişmelerse Eylül’deki dolunayla ortaya çıkabilir. Daha sonra Mars, inanılmaz şekilde Haziran 2014'e kadar, 8 ay orada kalmak üzere Kasım’da onuncu şan ve şeref evinize girer girmez, sürekli ilerleyen kariyer başarınıza muazzam bir vurgu yapacak. Mars genellikle yalnızca yedi hafta kalır; dolayısıyla bu yıl mesleki konumunuzu yükseltmek için kesinlikle imrenilecek bir konumdasınız!

Ev hâliniz bile durulacak, zira 2005,ten beri pek çok zorlukla karşılaştınız ve belki bir defadan fazla taşınmak durumunda kaldınız. Ocak’ta Jüpiter ve Uranüs nadir bir tesadüfle karşılaştıklarında veya yılın devamında, Eylül’deki dolunayda (bu da kariyeriniz için iyi) biraz şans elde edebilirsiniz. Her hâlükarda, her şey sizin için çabalıyor gibi görünüyor, sevgili Yay!