Astroloji Evler

Astroloji Evler

Evler

Bütün astroloji haritaları 12 eve bölünmektedir. Bunlardan her biri hayatın farklı bir alanının yönetir ve farklı bir burç tarafından renklendirilmiştir. Gezegenler Zodyak burçları arasında hareket ederken, aynı zamanda kişisel bir haritadaki evlerin arasında da hareket etmektedirler. 12 evin 12 burçla benzerliği vardır ancak kişiselleştirilmiş bir haritada her evdeki burçlar 1. evin doruk noktasındaki burca bağlı olarak değişecektir. Buna yükselen burç ya da yükselen adı verilir. Yükselen burç, doğum zamanınız tarafından belirlenmektedir. Biz güneş evlerini kullanıyoruz.

1. EV

İlgili Burç: Koç Burcu

Anahtar Kelimeler: Nefis, Görünüş, Kişilik

Kendi kimliğini belirlemenin anlatmak istediği başlıca nokta; gezegenler bu alanda hareket ederken kişisel özelliğiniz ve yüzey görünümleri vurgulanmaktadır. Onlarla ilk bir araya gelişimiz genellikle diğerleriyle nasıl etkileşime gireceğimizle ilişkilidir. Kişiliğiniz üzerinde gezegenlerin büyük önemi vardır ve kişiliğinizle daha bütünleşmektedir.

2. EV

İlgili Burç: Boğa Burcu

Anahtar Kelimeler: Sahip olma, Değerler, Kendine değer verme

Değerler, kaynaklar, gelir ve kendine saygı ile birleşmiştir: gezegenler 2. eve doğru hareket edince, para ve kazançla ilgili durumunuzu değiştirebilmektedir. Bu, haritanın somut ve uygulamalı alanıdır ve sahip olma ile bağlantılı olmasına rağmen 2. ev tipik olarak gayrimenkul veya diğer bir insanla paylaştıklarınız gibi kolaylıkla hareket ettiremeyeceğiniz şeyleri kapsamaz.

3. EV

İlgili Burç: İkizler Burcu

Anahtar Kelimeler: İletişim, Kardeşlik, Kısa yolculuklar

Yakın çevrenizden aldığınız bilgilerden nasıl sonuç çıkardığınızla ilgilidir: hayatınızdaki günlük geliş ve gidişlerle bağlantılıdır. Kardeşliği, gençliğimizde ilk olarak mahremiyetimizi oluşturmayı öğrendiğimiz alandır. Bu evlerin arasında hareket eden gezegenler gününüzün gidişatını ve kalitesini ve etrafınızdakilerle nasıl iletişim kuracağınızı etkileyebilmektedir.

4. EV

İlgili Burç: Yengeç Burcu

Anahtar Kelimeler: Yuva, Aile, Kökler

Çocukluğun erken dönemi, aile kökleriniz ve kendi hislerinize nasıl bağlı olduğunuz ile birleşmektedir: Bu, sizin duygusal temelinizdir ve neye ihtiyacınız olduğunu tanımlamaktadır. Yetiştiğiniz yer burasıdır bu nedenle gezegenler bu bölgede hareket ederken güvenlik sorununu harekete geçirmektedirler. Haritadaki en derin alan olarak bazen sadece siz onunla ilgili bilgiye sahipsinizdir.

5. EV

İlgili Burç: Aslan Burcu

Anahtar Kelimeler: Aşk, Romantizm, Çocuk, Oyun

Eğlence ile bağlantılıdır ancak aynı zamanda kendini ifade etmeyi, yaratıcılığı, aşk sorunlarını ve çocuğu temsil etmektedir: 5. ev kendini oyun, spor, eğlence ve kumar yolu ile keşfetme ili ilgilidir. Gezegenler 5. evinizde hareket ederken, sizi risk alma ve içinizdeki çocukla temas kurma konusunda teşvik ederler.

6. EV

İlgili Burç: Başak Burcu

Anahtar Kelimeler: İş, Sağlık, Günlük rutinler

Hizmet ve çalışma şartları ile bağlantılıdır: 3. ev gibi günlük hayatınızı tanımlar ancak gürültülü ve dikkat dağıtıcı işlere oranla daha yoğundur. Verimlilik ve etkinlik için çaba sarf ettiğiniz yerdir. Buradaki gezegenler alışkanlıklarınızı, diyet ve egzersiziniz nitelemektedir. Sağlık ve hijyen evi olarak kabul edilmesine rağmen buradan geçişler her zaman hastalık belirtisi değildir. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı ile ilgili kaygımızı artırabilmektedir.

7. EV

İlgili Burç: Terazi Burcu

Anahtar Kelimeler: Evlilik, İlişkiler, İş ortaklığı

Birebir ilişkileri içermektedir: Doruk noktası, Düşmanlar evi (descendant) olarak adlandırılır ve ufkun batı tarafındaki ucudur. Bu, kişisel ilişkilerde veya iş hayatında insanlarla nerede ve nasıl tanışacağımızı belirler. Daha geniş anlamda, kim olduğunuzu diğerlerine nasıl sunduğunuzdur. Burada hareket edene gezegenler, mahrem ilişkileri teşvik edebilir ancak aynı zamanda dış dünya ile olan bütün etkileşiminizin yoğunluğunu arttırabilir.

8. EV

İlgili Burç: Akrep Burcu

Anahtar Kelime: Mahremiyet, Dönüşüm, Paylaşılan Kaynaklar

Gizemli ve kuvvetli bir alandır, en mahremleri dâhil, paylaşılan deneyimlerle ilişkilidir: Geleneksel olarak cinsellik, ölüm ve vergi evidir. Bireysel veya iş hayatınızdaki ilişkilerin en derin seviyelerine sahip olduğunuz yerdir. Gezegenler sizin 8.evinizde hareket ederken, bakış açıları yoğunlaşabilir, mahremiyet konulan teşvik edilir ve zorlayıcı dönüşümler kabul edilir.

9. EV

İlgili Burç: Yay Burcu

Anahtar Kelime: Yüksek Eğitim, Felsefe

Felsefe, din ve her türlü yüksek eğitim ve uzun mesafeli seyahat ile ilişkilidir: bilgi ve gerçeği araştırdığınız yerdir. Bu evde hareket edene gezegenler, kapılarını ruhsal seyahatlere ve dışarıdaki maceralara açar, dünyaya bakış açınızı genişletecek şekilde zihninizi geliştirir.

10. EV

İlgili Burç: Oğlak Burcu

Anahtar Kelime: Kariyer, Toplum, Tutku.

Haritanızın en yükseltilmiş bölgesidir. Doruk noktası yarı cennet olarak adlandırılır: Kariyer evidir, yuva evi olan 4. evin zıttıdır. Gezegenler 10. evinizde hareket ederken, hırsınızı etkinleştirir, profesyonel faziletlerinizi elde etmeniz için sizi yönlendirir ve sizi başarının merdivenlerine götürür. Genel namınızın önemli olduğu ve ağır çalışmanın onaylandığı yerdir.

11. EV

İlgili Burç: Kova Burcu

Anahtar Kelime: Arkadaşlar, Gruplar, Birlikler, Toplumsal idealler

Geleneksel olarak arkadaşların, ümitlerin ve arzuların evi olarak adlandırılır: aynı görüşteki insanlarla birlikte olduğunuz yerdir. 11. ev sizi bireysel kariyer isteklerinizin dışına yönlendirir. Buradan geçen gezegenler gelecek hayallerini etkinleştirebilir.

12. EV

İlgili Burç: Balık Burcu

Anahtar Kelime: Hayal Gücü, Ruhanilik, Gizli düşmanlıklar

Karmaşıktır, bir devrin bitimini ve bir diğerinin başlangıcını temsil eder: Gizemler ve dış mekanlarla ilişkilidir. Gezegenler bu evde hareket ederken, bilinçaltı derinliklerinizdeki duygularınızı teşvik eder ve fantezileri etkinleştirir. Hapishane veya tapınak gibi özel bir yerdir.