İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizler Burcu Özellikleri

Burcunuz İkizler, size hiç büyümeyen, her dem taze, çağına ve insanlara son derece rahat ayak uyduran bir yapı kazandırır. Doğduğunuz mevsimin özelliklerini taşırsınız. Karakteriniz havaların bir soğuması, bir ısınmasına; Güneş'in kendini göstermesi ya da bir anda kendini bulutların arkasına saklamasına çok benzer. En önemli karakteristiğiniz, ruh halinizdeki ve davranış biçiminizdeki anlık dalgalanmalardır. Gülüp, söyler, eğlenip, eğlendirirken, ortada görünen hiç bir neden olmadığı halde, bir anda tüm ruh haliniz değişir, davranış biçiminiz farklılaşır. Sizi ya anlamak için çok çaba harcamak ya da anlamaya çalışmadan, olduğu gibi kabul etmek gerekir. Bu değişken ruh haliniz ve davranış biçiminiz gibi, ihtiyaçlarınız, ilgi alanlarınız, beklentileriniz ve amaçlarınız da gerçek anlamda değişkenlik gösterir.

Burcunuz hava elementinden ve değişken niteliktedir. Dolayısıyla, entelektüel açıdan güçlülük, seri konuşma kabiliyeti ve kendini ifade edebilme yeteneği, değişimlere karşı ihtiyaç hissetme ve kolayca adaptasyon sağlayabilme en belirgin şekilde hissedilen karakteristiklerinizdir. İlk iki burcun aksine, daha sosyal ve toplumsal yaşama ayak uydurmakta daha başarılısınızdır. Kendi karakterinizi koruyarak insanlarla uyum sağlamayı, şartlara ayak uydurmayı kolaylıkla başarırsınız. İyi bir gözlemci olarak, etrafınızdaki insanları inceler ve uygun gördüğünüz özelliklerini kişiliğinize, hayatınıza katarsınız. Burcunuzun bir zamanlar Maymun ile sembolize edilmesinin temel gerekçesi de bu taklitçilik yeteneğinizdir.

Burcunuz İkizler kişiliğinize yansıyan, hareketliliği ve gençliği de sembolize eden Merkür tarafından yönetilir. Merkür gezegeninin madeni de ele avuca sığmaz, tutulması çok güç olan cıvadır. Sizin de cıva kadar hareketli, kolaylıkla bütüne entegre olabilen bir yapınız vardır. Değişiklik ihtiyacınızın yoğunluğu hayatınızda çok farklı insanlarla bir arada olabilmenize, birbirinden son derece farklı konulara ilgi duyabilmenize ve çok farklı işlerde çalışabilmenize olanak tanır. Bu değişim ve farklılık ihtiyacınız zaman zaman dezavantaj olarak da ortaya çıkar. Herhangi bir konuda uzmanlaşmakta, konsantrasyon sağlamakta zorlanma, pek çok insan tarafından yüzeysel olarak algılanma, yaşadığınız en önemli problemlerdir. Özellikle eğitim sektörü, medya, ticaret ve bilimsel alanlar, çok başarılı olabileceğiniz mesleki konulardır. Turizm ve yabancı kültürlerle ilgili deneyim gerektiren işlerde de başarılı olma şansınız son derece yüksektir.

Sizin için, eğer varsa, kardeşleriniz ve yakın çevreniz büyük önem taşır. Gerek bu ilişkilerinizde gerekse, ikili bağlantılarınızda her zaman dostluk ve düşünsel alışverişlerin tatminini ararsınız. Ancak değişkenliğiniz bu ilişkilerin de dalgalanmalara açık olduğunun göstergesidir. Rutinden sıkılmanız, dış uyaranlara çok açık olmanız, aşk ilişkilerinizin kısa ömürlü olmasında etkilidir. Kalıcı bir bağlantı oluşturabilmeniz için, sizi özgür bırakan, sizin kadar işlek zekalı, eğlenceyi seven bir eş bulmanız önemlidir.

Elementiniz: Hava

Yönetici Gezegeniniz: Merkür

Kariyer Gezegeniniz: Neptün

Aşk Gezegeniniz: Jüpiter

Para Gezegeniniz: Ay

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Merkür

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Venüs

Renkleriniz: Mavi, sarı, portakal rengi

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Gök mavisi

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Gri, gümüş

Değerli Taşlarınız: Akik, aquamarin

Metal: Cıva

Kokularınız: Lavanta, lilyum

Niteliğiniz: Değişken

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Derin düşünebilme

En Kuvvetli Yanlarınız: İletişim yeteneği, hızlılık, adaptasyon, çabuk öğrenme

Gizli İhtiyaçlarınız: İletişim

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Dedikoduculuk, ters ve kına konuşmalar, yüzeysellik

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Terazi, Kova

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Başak, Yay, Balık

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Balık

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Başak

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yengeç

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Yay

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Terazi

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Terazi

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Boğa

Uğurlu Gününüz: Çarşamba