Koç Burcu

Koç Burcu

Koç Burcu Özellikleri

Zodyak'ta ilk sırada bulunan burcunuz nedeniyle, hem Niteliklerin hem de Elementlerin ilksel özelliklerini taşırsınız. Yoktan varolmak ve var etmek gibi misyonlara sahip olduğunuzdan dolayı, hayatın başlangıcını, ilk hareketi ve yaşamın ilksel ve ilkel başlangıcını da sembolize edersiniz. Dolayısıyla farkında olmasanız bile, bir dönemin başlangıcından, hayatın oluşmasından ve varoluşun her bedele karşın devam ettirilmesinden kendinizi sorumlu hissedersiniz.

Burcunuz Koç, Ateş elementinden ve Öncü niteliktedir. Dolayısıyla, sıcaklık, samimiyet ve liderlik belirgin karakteristikleriniz arasındadır. Bireysellik ve kişisel amaçların gerçekleştirilmesinde emsalsiz bir prototip olarak gösterilebilirsiniz. Hayata yeni doğan bebeğin temel amacının yaşamını devam ettirmek olması gibi, siz de kendi amaçlarınızı ve isteklerinizi her zaman ön planda tutar ve adeta ilkel bir içgüdü ile bunların peşinden ayrılmazsınız. Hedefine kilitlenen koç gibi, istediklerinize ulaşmak için mücadele etmekten ve savaşmaktan hiç çekinmezsiniz.

Burcunuzun yöneticisi, savaş gezeni ve savaş tanrısı Mars'ın da özelliklerini yansıtırsınız. Savaş, askerlik, öncülük, cinsellik gibi özellikleriniz tanrı Mars'ın karakteristikleri ile örtüşür. Kendi yaşamınıza ve amaçlarınıza odaklanmanız, kimi zaman insan ilişkilerinde zorlanmalara ve yıkıcı sonuçlar yaşamanıza neden olur. Özellikle bire bir ilişkilerde ödün vermek istememeniz, bireyselliğinizi tam anlamıyla ortaya koymanız ve karşı tarafın ihtiyaçlarına karşı duyarlılık gösterememeniz özellikleriniz arasındadır.

Yaşamı bir macera gibi algılamaya, dolayısıyla yeniliklerin peşinden koşmaya ve risk almaya eğilimli bir yapınız vardır. Uzun boylu düşünmekten, plan ya da strateji yaratmaktan uzak kalmayı tercih eden yapınız, neticeye çabuk ulaşmak isteyen doğanız, hayatın hemen her alanında riskler almanızda ve kendinizi tehlikeye atabilmenizde en önemli nedendir. Pek çok kere dayanıklılığınız ve mücadele gücünüz ile tehlikenin üstesinden gelseniz de, fiziksel tehlikeler ve travmalar yaşamaya eğilimlisinizdir. Özellikle kafa bölgeniz hassas olduğu için, sık sık nedeni anlaşılamayan baş ağrılarından, ateşlenmelerden ve deri döküntülerinden şikayet edersiniz.

Duygusal paylaşımlara açık olmanıza rağmen, kendinizi ve gerçek duygularınızı ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Aşkta samimiyeti tercih eden yapınız, açıklıktan yana olan davranış biçiminiz, bağlantılarınızı kolayca kurmanızda etkendir. Ancak dominant bir karakter sergilemeniz ve bencilliğe yatkınlığınız, karşı tarafça anlaşılamazsa, negatif sonuçlar kaçınılmaz hale gelebilir. Bunun yanında aceleci ve plan yapamayan yapınız gereği, ilişkilerinize gereken emeği verecek, karşınızdakine zaman tanıyacak kadar da değilsinizdir.

Elementiniz: Ateş

Yönetici Gezegeniniz: Mars

Kariyer Gezegeniniz: Satürn

Aşk Gezegeniniz: Venüs

Para Gezegeniniz: Venüs

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Ay

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Güneş

Ruhsal Gezegeniniz: Neptün

Yolculuk, Eğitim, Din Ve Felsefe Gezegeniniz: Jüpiter

Renkleriniz: Kırmızı, parlak kırmızı

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Yeşil, zümrüt yeşili

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Yeşil

Değerli Taşlarınız: Ametist

Metal: Demir, çelik

Kokularınız: Hanımeli

Niteliğiniz: Öncü

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: İhtiyat, tedbir

En Kuvvetli Yanlarınız: Fiziksel gücünüz, hevesiniz, dürüstlüğünüz, bağımsızlığınız

Gizli İhtiyaçlarınız: Hareket

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Sabırsızlık, dik kafalılık, telaş

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Aslan, Yay

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Oğlak

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yengeç

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Boğa

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Terazi

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Aslan

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Yay

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Yay, Balık

Uğurlu Gününüz: Salı