Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu Özellikleri

Burcunuz Kova "Galaksi'nin Elçileri"nden Uranüs tarafından yönetilir. Yani bireysel ve sosyal varoluşun ötesinde bir misyon hayatınızda mevcuttur. Evrenselleşmek, maddeyi aşmak, kuralların ve sınırların ötesine geçmek en tipik karakteristikleriniz arasındadır. Burcunuz Sabit nitelikte olmasına rağmen, Zodyak içinde yeniliklere en meraklı ve en açık olan burçtur. Ancak değişimler ve yenilikler her zaman sizin inisiyatifiniz dahilinde olmalıdır.

Kendinizi düşüncelerinizle özdeşleştirmeye yatkınsınızdır ve entelektüel yanınızla ortaya koymayı tercih edersiniz. Karşıt burcunuz Aslan gibi, sizin de yaratıcılığınız kuvvetlidir. Evrensel töze aracılık yaptığınızı düşünerek, kendi yansımalarınızı hayata geçirmeye gayret edersiniz. Karşıt burcunuz Aslan, konformist bir yapıya sahiptir ve toplumsal onay ihtiyacındadır. Oysa ki, siz tam bir sosyal demokrat olup, kendi özgürlüklerinizi kendiniz belirlemek ister ve kimseden de onay beklemezsiniz. En önemli özellikleriniz arasında rasyonelliğiniz, objektif yönünüz ve entelektüel kapasitenizin gücü ilk fark edil enlerdir. Doğrunun ve gerçeğin peşinden koşmak ve bilimsel verilerle hareket etmek, karar almak istersiniz. Batıl inançlar, gelenekler, toplumsal kurallar sizin için saçmalıktan başka bir şey değildir.

Genellikle çağın ilerisinde düşüncelere sahip olduğunuz için, diğer insanlarla kişisel ve sosyal boyutta anlaşmakta zorlanırsınız. Kendinizi ve düşüncelerinizi ifade etmeniz, aktarabilmeniz ve karşı tarafın algılayarak, kavrayabilmesi oldukça uzun zaman ve yoğun enerji gerektirebilir. Bu durum, fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve hatta duygularınızı kolay kolay paylaşamamanıza ve diğer insanlara kısa sürede açılamamanıza neden olur. Anlaşılmama korkusu yaşadığınız için, genellikle sınırlı ilişkilerde kalmayı ve kimi zaman da yüzeysel olarak tanınmayı tercih edersiniz. Aslında bu kendi kendinize geliştirmiş olduğunuz bir savunma mekanizmasından başka bir şey değildir. Bu anlaşılamama korkusunun yanında, insan ilişkilerinde belirleyiciliğe sahip diğer bir nokta da özgürlük ihtiyacınızdır.

Kendi bireysel isteklerinize ve amaçlarınıza oldukça dönük bir yapınız vardır. Ayrıca dayatmalara hiç gelemediğiniz için de çok yakın, samimi bağlantılardan ve bu ilişkilerin getireceği yükümlülüklerden uzak kalmayı tercih edersiniz. Özgürlüğünüzü teslim etmeniz, tek bir insana bağlanmanız ve sadakat göstermeniz neredeyse olanaksızdır. Bu nedenle, karşı cinse çok cazip gelmenize rağmen, evlenmeniz neredeyse mümkün değildir. Ya da hayatta deneyeceğiniz başka bir şey kalmadığına inandığınız zaman evlenmeye ve sorumluluk üstlenmeye rıza gösterirsiniz. Birlikte olacağınız insanın, en az sizin kadar zeki ve değişikliklere, yeniliklere açık bir insan olmasını istersiniz. Ayrıca geleneklere ve kurallara karşı gösterdiğiniz isyankar yapının da birlikte olduğunuz insan tarafından anlayışla karşılanması beklentiniz yoğundur.

Elementiniz: Hava

Yönetici Gezegeniniz: Uranüs

Kariyer Gezegeniniz: Pluto

Aşk Gezegeniniz: Güneş

Para Gezegeniniz: Neptün

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Venüs

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Merkür

Renkleriniz: Elektrik mavisi, gri, deniz mavisi

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Dore, portakal rengi

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Su mavisi

Değerli Taşlarınız: Siyah inci, obsidyan, opal, safir

Metal: Kurşun

Kokularınız: Gardenya

Niteliğiniz: Sabit

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Sıcaklık, duygu

En Kuvvetli Yanlarınız: Entelektüel güçler, soyut konuları kolayca kavrayabilirle, yeniye açıklık

Gizli İhtiyaçlarınız: Yeniyi denemek

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Soğukluk

En İyi Anlaştığınız Burçlar: İkizler, Terazi

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Boğa, Aslan, Akrep

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Akrep

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Boğa

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Balık

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Aslan

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: İkizler

En İyi Eğlence Arkadaşınız: İkizler

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Terazi, Oğlak

Uğurlu Gününüz: Cumartesi