Yay Burcu

Yay Burcu

Yay Burcu Özellikleri

Ateş burçlarının sonuncusu olan burcunuz Yay, bireysel özellikleri sembolize eden burçların da en sonuncusudur. Kolektif değerlerin kişiliğinizde baskın şekilde öne çıkması da bu nedenledir. Kişiliğinizde yeniden doğmuşluğun kazandırdığı, neşe, iyimserlik ve pozitif yaklaşımlar her zaman görülür. Evrensel olana yakın olmanız, ilahi kaynaktan maksimum şekilde yararlanmak ve bütünleşmek arzusu hissetmenize de neden olur.

Diğer Ateş elementi burçlarından olan Koç "ben" duygusunun dışa vurumunu, Aslan da yaratıcılığın yaşama aktarılışmı ve bunun hazzını sembolize eder. Yay ise, bilgelik, etik, kültürel ve filozofik değerleri yaratan ruhsal enerjiyi ifade eder. Gerçeğin peşinden giden, bildiklerini ve öğrendiklerini de diğer insanlara aktarmak isteyen bir yapınız vardır. Meraklı ve öğrenmeye açık bir insan olmanıza rağmen klasik bir eğitim ihtiyacında değilsiniz. Yaşadığınız ufak bir deneyimden bile, çabuk ders almaya, yaşamın size aktarmak istediklerini kolaylıkla kavramaya yatkın bir yapınız vardır.

Burcunuzun sembolü ya bir okçudur ya da yarı insan-yarı at; "centaur" olarak bilenen mitolojik bir varlıktır. Bu sembol genellikle insan doğasının hayvana yakınlığını ve hayvandan farklı olarak bir takım yeteneklerle, en önemlisi de düşünme kabiliyetiyle donatılmış olduğunu ifade eder. Okçu ise, uzaklara erişebilme yeteneğiyle, insanın fiziksel olarak olmasa bile, zihinsel anlamda çok uzak ufuklara rahatlıkla ulaşabileceğinin sembolüdür.

İyimserliğiniz, farklı kaynaklardan esin alabilmeniz, bonkörlüğünüz, genişlemeye ve yayılmaya yatkın özellikleriniz ile tanınırsınız. Son derece eli açık, sahip olduğunuz her şeyi bir başkasıyla en ufak tereddüt hissetmeden paylaşabilen, her şeyi pozitif yanıyla değerlendirebilen bir yapınız vardır. Kimi zaman gerçeğe olan düşkünlüğünüz nedeniyle patavatsız olarak tanınsanız bile, aslında isteyerek hiç kimseyi incitmek istemezsiniz. Tüm diğer Ateş burçları gibi siz de dış dünyada olmayı seversiniz. Ev yaşamını minimize etmek, farklı ortamlarda bulunmak, yeni insanlar tanımak ve değişik deneyimler geçirmek, kişilik entegrasyonunuz açısından önemlidir. Seyahatler, farklı kültürlere açılabilmek, değişik ülkelerde yaşamak, sizin için önemli tatmin araçları arasındadır.

Karşı cinse çok çekici gelmenize ve sıcakkanlı olmanıza rağmen, özgürlüğünüze verdiğiniz önem yüzünden, ciddi ilişkiler kurmaktan ve sorumluluk altına girmekten hoşlanmazsınız. Evlenebilmeniz, bağlanabilmeniz için, en az sizin kadar özgürlüğüne düşkün, yaşamı pozitif yönünden görebilen, entelektüel anlamda kuvvetli bir eşe ihtiyacmız vardır. Aksi halde, ya hiç evlenmemeyi, ya da geç yaşlarınızda ciddi bir beraberlik kurmayı tercih edersiniz.Sizin için zihinsel anlamda uyarılmak çok önemlidir. Aksi takdirde, ilişkinizin yürümesi, ivme kazanması neredeyse imkansızdır.

Elementiniz: Ateş

Yönetici Gezegeniniz: Jüpiter

Kariyer Gezegeniniz: Merkür

Aşk Gezegeniniz: Merkür

Para Gezegeniniz: Satürn

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Neptün

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Mars

Renkleriniz: Mavi, koyu mavi

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Sarı, portakal rengi

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Siyah, lacivert

Değerli Taşlarınız: Turkuvaz

Metal: Teneke

Kokularınız: Karanfil, Yasemin, mir

Niteliğiniz: Değişken

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Detaylara dikkat göstermek, yöneticilik ve idarecilik yetenekleri

En Kuvvetli Yanlarınız: Bonkörlük, dürüstlük, geniş görüşlülük

Gizli İhtiyaçlarınız: Zihinsel olarak genişlemek

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Aşırı iyimserlik, abartma, başkalarının paralarını kullanırken hesapsızlık

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Koç, Aslan

En Zor Anlaştığınız Burçlar: İkizler, Başak, Balık

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Başak

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Balıka

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Oğlak

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: İkizler

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Koç

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Koç

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Aslan, Akrep

Uğurlu Gününüz: Perşembe