Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Özellikleri

Son derece hassas, duygusal ve sezgisel bir yapınız vardır. Yengeç burcu insanı olarak, sembolünüz olan yengecin karakteristiklerini taşırsınız. Hedefinize hiç bir zaman direkt olarak gitmeyi istemeyen, bunun yerine hedefin etrafında dolaşarak, güvenliğinden emin olduktan, riskleri ölçtükten ve zarar görmeyeceğinize ikna olduktan sonra, harekete geçmeyi tercih edersiniz.

En önemli özelliğiniz, tehlikeli olduğunu düşündüğünüz durum ve ortamlarda, hemen kabuğunuza çekilmeniz, hatta görünmez olmanızdır. Duygusallığınızı ve kırılganlığınızı sert ve kolayca incinmeyecek gibi duran kabuğunuzun altına saklarsınız. Hassasiyetinizin ve duygusallığınızın da bir zafiyet ve dezavantaj olduğunu düşündüğünüz için, kendinizi ifade etmekte zorlanır ve açılmak istemezsiniz. Bu özelliklerinizden de anlaşılacağı gibi "korunma" ve "koruma" ihtiyacınız oldukça yoğun ve bu alandaki yetenekleriniz de oldukça güçlüdür. Bu yeteneğinizin uzantısı olarak, çocuğun ilk doğduğu andan itibaren, otomatik olarak kendisini koruyacağına inandığı ve tereddütsüz yaslandığı "anne" ve "aile" kavramları da hayatınızda büyük bir öneme sahiptir. Kaynağını bilincin derinlerinde, "rahme dönme" arzusundan alan, aileye, özellikle de anneye düşkünlük, davranışlarınızda, kararlarınızda ve hayatınızın tüm alanlarında belirleyiciliğe sahiptir.

Yine "koruma-korunma" güdüsünün uzantısı olarak, ev ve ev yaşamı da sizin için son derece hayatidir. Kendinize ait bir evinizin olması, bu ortamda tüm mahremiyetinizle, hiç bir zarar görmeden yaşayabileceğiniz, kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabileceğiniz bir ortam yaratmanız, kişilik gelişiminizin ve entegrasyonunuzun tamamlamasında önemli bir etkendir. Sizin için temel insani ilişkiler ve bu ilişkilerin yarattığı duygular büyük önem taşır. Bu ilksel olarak nitelendirilen ilişkiler de genellikle aile üyeleri ile yaşananlardır. Dolayısıyla bu bakımdan da sizin için aile bağları oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Duygusal platformda değişken bir yapıya sahipsinizdir ve değişen fazlara dolayısıyla farklı görüntülere sahip Ay tarafından yönetilirsiniz. Ay'ın değişen fazlarında olduğu gibi, sizin de karakterinizde kaynağını bilinç seviyesindeki duygulardan ve alt bilincin duygu akımlarından alan farklılıklar gözlenmesi söz konusudur. Ay'ın Dünya'nın uydusu olması gibi, siz de otorite figürü olarak gördüklerinizin ya da gönülden bağlı olduklarınızın uydusu haline gelerek, kendi kişisel ihtiyaçlarınızı görmezlikten gelebilirsiniz. Özellikle konaklama sektörü, yiyecek-içecek endüstrisi, çocuk eğitimi ve bakımı, denizcilik, emlakçilik çok başarılı olabileceğiniz mesleki konulardır.

Sizin için, bir aileye sahip olmak, güvenebileceğiniz bir eşle yaşamınızı birleştirmek ve endişelerinizi susturabilecek, size şefkatle yaklaşan birisiyle beraber yaşamak son derece önemlidir. Sizin için çocuk sahibi olmak da hayati bir önem taşıdığından, geleneksel birliktelikler kurmaya çalışırsınız. Aileniz ve çocuklarınız için mücadele etmekten ve her türlü fedakarlığı yapmaktan hiç çekinmezsiniz. Size ya da ailenize karşı olumsuz davranışları kolayca kabul etmeniz ve unutmanız mümkün değildir. Sizden beklenmeyecek kadar katı ve kinci bir davranış biçimi içine girmeniz büyük bir ihtimaldir.

Elementiniz: Su

Yönetici Gezegeniniz: Ay

Kariyer Gezegeniniz: Mars

Aşk Gezegeniniz: Satürn

Para Gezegeniniz: Güneş

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Venüs

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Pluto

Renkleriniz: Mavi, gümüş

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Siyah, lacivert

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Dore, portakal

Değerli Taşlarınız: İnci, aytaşı

Metal: Gümüş

Kokularınız: Yasemin, sandal

Niteliğiniz: Öncü

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Ruh halinizin kontrolü

En Kuvvetli Yanlarınız: Duygusal hassasiyet, besleme ve paylaşma isteği

Gizli İhtiyaçlarınız: Uyumlu bir ev ve aile hayatı

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Aşırı hassasiyet negatif ruh hallerine çabuk geçme

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Akrep, Balık

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Koç, Terazi, Oğlak

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Koç

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Terazi

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Aslan

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Oğlak

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Akrep

En iyi Eğlence Arkadaşınız: Akrep

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: İkizler, Balık

Uğurlu Gününüz: Pazartesi