Akrep Burcu

Akrep Burcu

Akrep Burcu Özellikleri

Burcunuz Akrep, gizemliliği ve zor anlaşılmasıyla ünlüdür. Diğer burçların tersine, burcunuzun birden fazla sembolü vardır. Kimi zaman akrep, kimi zaman kartal, ya da kendi küllerinden yeniden doğan anka kuşu ile sembolize edilir. Akrep burcu, yaşamdaki bir kereden fazla yaşanan değişim ve dönüşüm süreçlerini sembolize eder. Doğum, yaşam ve ölüm ve yeniden doğum burcunuzun en temel sembolüdür. Bilinçli ya da bilinç dışı bir şekilde, toplumsal platformda bireylerin sosyal, etnik, ulusal ya da dini bağlantılardan kendini kopararak, bu kimliklerin sağladığı güvenlik duygusundan uzaklaşmasına hizmet edersiniz.

Yaşamınız boyunca sizi farklı boyutlara taşıyacak, dramatik, radikal bir takım değişiklikler yaşayabilirsiniz. Pek çok zaman, hayatınızdaki dönüm noktaları, kişilik gelişiminizi ve değişiminizi tetikleyici niteliktedir. Doğum, ölüm ve yeniden doğum sürecini kuvvetle sembolize etmenizin yanı sıra; derinleşme, analitik düşünce, güç tutkusu, risk almak, ilişkilerdeki krizler, yaşamsal kaynakların paylaşımı ve ortak finansal kaynaklar da temel karakteristikleriniz arasında en fazla dikkat çekenlerdir.

Her türlü paylaşıma son derece yatkın olmanızın yanı sıra, maddi kaynakların kullanımında da oldukça yetkinsinizdir. Sahip olduklarınızı partnerinizle ya da ortağınızla rahatlıkla paylaşabildiğiniz gibi, eşinizin ya da iş ortağınızın maddi kaynaklarını kullanmaktan da yüksünmezsiniz. Diğer bir özelliğiniz de bağlayıcı niteliğe sahip tabularla oynadığınız oyunlardır. Toplumun kolektif değerlerini sembolize eden tabuların yıkılması, yok sayılması ve bireysel kontrollerin geliştirilmesi en tipik özellikleriniz arasındadır. Oldukça dominant ve güçlü bir karaktere sahip olmanız, transformasyonlara açıklığınıza, bilinçli ya da bilinçsiz şekilde diğer insanların yaşamında da anahtar roller üstlenmenize nedendir. Yaşamınızda, en azandan hayatınızın bir alanında aşırı uçlarda dolaşmak eğiliminiz her zaman mevcuttur. Kendi gücünüzü denerken, diğer yandan da toplumun kurallarını aşmak isteğiniz oldukça yoğundur. Kuvvetli iradenizle, kendi dayanıklılığınızı ve diğer yandan da etrafınızdaki insanların kapasitelerini tartarsınız.

Burcunuz Akrep Su elementindendir ve Pluto tarafından yönetilir. Bu size kuvvetli sezgiler kazandırır. Psişik hassasiyetiniz ve sezgilerinizin gücü, günlük yaşamda bile size kuvvetli şekilde rehberlik eden bir araçtır. Duygusal yanınız da çok kuvvetli olduğu için, tutkularınızın esiri olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanı avucunuzun içine almak için elinizden geleni yaparsınız. Genellikle sahip olucu tavırlarınızla, karşınızdaki insanı bunaltmanız, kıskançlıklarınızla zor anlar yaşatmanız olasıdır. Karşı cinse çok çekici gelen, etkileyici bir karakteriniz vardır. Erotizmi çağrıştıran davranış biçimleriniz her zaman için istediğiniz insanı elde etmenize yardımadır. Çok güçlü rezervlere sahip olmanıza rağmen, karşınızdaki insana, sadece göstermek istediğiniz kadarını göstererek, etkileyebilme yeteneğiniz vardır.

Duygusal yanınızı ortaya koymak istemeyerek, derin ilişkilerinizde bile, hassasiyetinizi ve kırılganlığınızı gizli tutmayı tercih edersiniz. Yara almak ve incinmek korkunuz çok şiddetli olduğu için, ilişkinin ilk dönemlerinde ciddi bağlantılar kurmanız neredeyse imkansızdır. Ancak karşınızdaki insandan çok emin olduktan sonra kendinizi bırakabilirsiniz. Uzun zaman duygularınızı kendiniz bile kabul etmek istemediğiniz gibi, karşınızdaki insana da açıklamamayı tercih edersiniz.

Düşünsel boyutunuz da oldukça kuvvetli olduğu için, ilişkilerinizde zihinsel paylaşımların da rolü büyüktür. Her zaman için sizi anlamaya çalışan, fikirlerinize değer veren ve iletişim kurabileceğiniz bir partnere ihtiyacınız vardır.

Elementiniz: Su

Yönetici Gezegeniniz: Pluto

Kariyer Gezegeniniz: Güneş

Aşk Gezegeniniz: Venüs

Para Gezegeniniz: Jüpiter

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Uranüs

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Ay

Renkleriniz: Kırmızı, mor

Aşk Hayatım, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Yeşil

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Mavi

Değerli Taşlarınız: Kantaşı, malakit, topaz

Metal: Demir, radyum, çelik

Kokularınız: Hindistan cevizi, sandal, kavun

Niteliğiniz: Sabit

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Daha geniş bir bakış açısı

En Kuvvetli Yanlarınız: Sadakat, konsantrasyon, kararlılık, derinlik

Gizli İhtiyaçlarınız: Değişim ve nüfuz etmek

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Kıskançlık, fanatizm

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Yengeç, Balık

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Boğa, Aslan, Kova

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Aslan

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Kova

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yay

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Boğa

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Balık

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Balık

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Yengeç

Uğurlu Gününüz: Salı