Terazi Burcu

Terazi Burcu

Terazi Burcu Özellikleri

"Ben" kavramını bir kenara bırakarak, Zodyak'ta yaşamı bireysellikten uzaklaştırmaya başlayan ilk burç sizinkidir. Burcunuz adaletin ve dengenin işareti teraziyle sembolize edilir. Zodyak'ta canlı olmayan tek semboldür ve yönetici gezegeniniz Venüs'tür. Boğa'daki Venüs, beş duyuya hitap eden, zevkler tanrıçası Afrodit'tir. Sizin Venüs'ünüz ise, tanrı Zeus'un kızı, kültürel ve estetik değerlerin koruyucusu, savaş tanrıçası, iyi ve güzel Pallas Athena'dır.

Karşıt burcunuz Koç ve yöneticisi Mars bireysel hayat için gerekli, özellikle ihtiras ve saldırganlık olarak tezahür eden, ilkel, işlenmemiş enerjiyi sembolize eder. Oysa sizin burcunuz uygarlık ve kültürün devam edebilmesi için gerekli olan, uyum, denge, işbirliği ve ilişki kurabilme yeteneği gibi kavramlarla bağlantılıdır. Toplum içerisinde, bireyin eşit şartlara sahip olabilmesi ve adil dağılımdan faydalanabilmesi için, kurallar, düzenlemeler olması gerektiğine inanırsınız. Yaşamda en önemli fonksiyonlarınızdan bir tanesi, bireylerden açığa çıkabilecek olan ham enerjiyi kontrol altına alarak, toplumun dengesini ve işleyişini de korumaktır.

Diplomatik yanınız son derece güçlüdür. Ancak zaman zaman kararsızlıklar da yaşadığınız bir gerçektir. Ayrıca enerjinizi kanalize edecek, olumlu şekilde yönlenmesini sağlayacak stratejileri de geliştirmekte de tam bir ustasınızdır. Ortaklık ve evliliği sembolize etmenizle de tanınırsınız. Sosyal ilişkiler ve toplumsal bağlantılardaki başarınız dikkat çekicidir. İki insanın, ortak ve faydalı bir amaç için kontrat yaparak bir araya gelmesinin yaşamsal bir amaç olduğunu düşünürsünüz.

Burcunuz Terazi, Hava elementinden ve Öncü niteliktedir. Hava etkisi size tarafsızlık kazandırarak kendinizin ve dışınızdaki diğer hayatların rasyonel şekilde farkında olabilme yeteneği verir. Adil olmaya, uyum ve denge sağlamaya, herkesin mutlu ve kazançlı olması için elinizden geleni yapmaya çalışırsınız. İnce manevra ve stratejilerdeki doğallığınız size politika alanında da başarı sağlayabilir.

Madalyonun bir yüzünde bağlılık ve birliktelik kurma, diğer yüzünde ise kendinizi eşsiz ya da ortaksız kalınca, eksik hissetmek ve yalnızlık korkunuz vardır. Bu korku, sizin hayatınızda bitmesi gereken ilişkileri sona erdirememenize, uzaklaşmanız gereken insanlardan kopamamanıza neden olmaktadır. Gerçekten sevdiğinize inanırsanız, ki bu son derece kolaydır, sevdiğiniz insanın uydusu haline gelerek, onu yaşamınızın merkezine alırsınız. Kimi zaman sizden beklenmeyecek kadar tartışmaya yatkın, hırçın bir karakter sergileyebilirsiniz. Bu hale gelmenizdeki en büyük etken, olayları konuları farklı bakış açılarıyla ele alarak değerlendirmeniz ve çok boyutlu düşünmenizdir. Hava elementi size, entelektüel anlamda gelişkin bir kapasite de sağlar.

Fikir üretmek ve bu fikirler doğrultusunda harekete geçmek, burcunuzun Öncü niteliğinden kaynaklanan tipik özelliğinizdir. Karşınızdaki ya da etrafınızdaki insanların sizin hakkınızdaki fikirlerine çok önem verirsiniz. Herkes hakkınızda iyi düşünsün diye, zaman zaman kendi fikirlerinizi saklamaya, kızgınlıklarınızı örtbas etmeye çalıştığınız görülebilir. Bu yaklaşımlarınız hem toplumsal olarak ön plana çıkmanıza, hem de herkes tarafından sevilmenize ve istenmenize neden olur.

Aşka aşık olduğunuz için, kendinizi tamamlayacak, birlikte hareket ederek, yaşamı paylaşacak bir eş ararsınız. Romantizm, sevmek ve sevilmek hayatınızın belkemiği olduğundan, duygusal ilişkilerde doğuştan getirdiğiniz bir yeteneğiniz vardır. Sevdiğinizle beraber olduğunuz zaman, zarafetiniz, nezaketiniz ve anlayışınız ile, dünyayı bir cennete çevirebilirsiniz. Zevkleriniz arasında güzel sanatlarla ilgilenmek, sahne sanatları özellikle tiyatro, moda, değerli ve antika eserler, edebiyat gibi konular da yer alır. Güzel konuşma ve duygularını rahatça ifade edebilme yeteneğiniz, sizinle yapılan sohbetlerin çok keyifli olmasında etkendir.

Sizinle birlikte olmak için rafine zevkler edinmek gerekir. Estetik duyarlılığınız çok gelişkin olduğu için, fiziksel cazibeniz ve güzelliğiniz hakkında yapılan iltifatlar karşısında ciddi anlamda etkilenirsiniz. Bunun yanında sizi etkilemek için, nadide hediyeler, yıllanmış bir şarap, değerli bir çikolata, lüks ve yemekleriyle ünlü bir restoranda bir akşam yemeği de önemli araçlar arasındadır. Ancak ilişkiye devam edebilmeniz için muhakkak gerçek ve samimi duygulara da tanık olmanız gereklidir. Başta etkilenmiş gibi görünseniz ya da gerçekten etkilenseniz de, yapay duygular ve yaklaşımlar, kısa bir süre sonra ilişkiden uzaklaşmanıza neden olacaktır.

Elementiniz: Hava

Yönetici Gezegeniniz: Venüs

Kariyer Gezegeniniz: Ay

Aşk Gezegeniniz: Mars

Para Gezegeniniz: Pluto

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Satürn

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Uranüs

Renkleriniz: Mavi, zümrüt yeşili

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Karmen kırmızı, ateş kırmızısı

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Mor, leylak

Değerli Taşlarınız: Mercan, zümrüt, yeşim, opal

Metal: Bakır

Kokularınız: Badem, gül, vanilya, leylak

Niteliğiniz: Öncü

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Ben duygusu

En Kuvvetli Yanlarınız: Sosyal yetenekler, cazibe, taktik kurabilmek, diplomasi

Gizli ihtiyaçlarınız: Aşk, romantizm, sosyal uyum

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Sosyal platformda onay görmek için, "yanlış"ı kabullenmek

En İyi Anlaştığınız Burçlar: İkizler, Kova

En Zor Anlaştığınız Burçlar: Koç, Yengeç, Oğlak

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yengeç

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Oğlak

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Akrep

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Koç

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Kova

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Kova

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: İkizler, Başak

Uğurlu Gününüz: Cuma